Зміни, що стосуються СЕА РП та СЕ

На даний час ще не затверджено Мінфіном Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, форми даних документів та форму Заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів, тому немає фізичної можливості зареєструвати акцизні склади.


Проте затверджено Порядок електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі — Порядок адміністрування СЕА РП та СЕ) Постановою Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2019 р. № 408, яким передбачено порядок реєстрації платників акцизного податку — розпорядників акцизних складів/акцизних складів пересувних, акцизних складів/акцизних складів пересувних у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, де вказано, — що один акцизний склад може бути зареєстрований тільки одним розпорядником акцизного складу, проте не встановлено ким  — особою, яка зберігає пальне чи власником пального. З цього можемо зробити висновок: логічно, якщо акцизні склади будуть зареєстровані власниками приміщень (організаціями, що надають послуги зберігання пального) та саме власники повідомлять уніфіковані номери акцизних складів всім особам, що зберігають у них пальне.

Порядком адміністрування СЕА РП та СЕ передбачено, що платникам акцизного податку з реалізації пального, кому було відкрито раніше електронний рахунок в Казначейсті для СЕА РП, не будуть відкриватись нові рахунки до 1 липня 2019 року, дані рахунки залишаться діючими. 

В основному в порядку дублюються норми, що матимуть відображення в ПКУ, ми про це писали в попередній нашій статті, ось посилання.

Як і раніше, лінія підтримки ДФС консультує, що не потрібно буде повторно реєструватись платником акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового тим платникам, хто вже є платником акцизного податку з реалізації пального. Також,  в телефонному режимі було підтверджено, що платники акцизного податку, хто є надає послуги зберігання пального будуть складати та реєструвати акцизні накладні тільки у випадку використання палива для власних потреб:

  • при прибанні палива для власних потреб — реєструється ними 2-й екземпляр акцизної накладної;
  • при використанні палива для власних потреб — реєструється 1-й (єдиний) екземпляр акцизної накладної.

 

Щиро ваші, Ассоа!Добавить комментарий